Spotkanie absolwentów Wydziału Górniczego – rocznika1968 po 50 latach ukończenia studiów

Uroczyste spotkanie absolwentów z przewodniczącym SW AGH i władzami wydziałów: Górnictwa i Geoinżynierii oraz Wiertnictwa Nafty i Gazu odbyło się w auli AGH o godzinie11:30. W auli zasiadło 35 absolwentów i 10 osób towarzyszących. Przy dźwięku fanfar do auli wszedł orszak i zajął miejsca w stallach: prof. Piotr Czaja – Przewodniczący SW AGH, prof. Marek Cała – Dziekan Wydziału GiG, prof. Barbara Uliasz-Misiak Prodziekan Wydziału WNiG, mgr inż. Henryk Kopeć – członek komitetu organizacyjnego.

Zdjęcia z uroczystości:

Spotkanie absolwentów Wydziału Górniczego – rocznik 1968 – po 50 latach od ukończenia studiów
– 29 czerwca 2018 roku

Uroczystość rozpoczęto pieśnią ,,Gaude Mater”. Po zakończeni pieśni prof. Piotr Czaja otworzył uroczystość 50-lecia zakończenia studiów na Wydziale Górniczym AGH rocznika 1968 oraz zakończenia 111 semestru i rozpoczęcia 112 semestru w społeczności wychowanków uczelni po pierwszej immatrykulacji rocznika 1962/1963 i poprosił o dalsze prowadzenie uroczystości członka komitetu organizacyjnego H. Kopcia.

„Szanowni Państwo – mówiąc o upływie czasu, sekunda to jedno okamgnienie, natomiast jeżeli mówimy o półwieczu to jest to już historia. Właśnie nasze tegoroczne spotkanie w Krakowie to czas refleksji i wspomnień, bo pół wieku temu opuściliśmy z dyplomem magistra inżyniera mury naszej Alma Mater. Dziś z tej okazji oraz to, że zaliczyliśmy jako wychowankowie AGH 111 semestrów, a rozpoczęliśmy 112 semestr, spotykamy się w tej majestatycznej auli, gdzie patrzą na nas z portretów sławne postacie nauki i zarazem włodarzy naszej uczelni.

Mamy zaszczyt gościć wśród nas i serdecznie przywitać prof. Piotra Czaję – Przewodniczącego Zarządu Głównego SW AGH. Stowarzyszenia, które kultywuje piękne tradycje naszej uczelni, a także jednoczy, nie tylko w kraju ale i na świecie znaczące rzesze nas wychowanków AGH.

Serdecznie witamy prof. Marka Całę – Dziekana Wydziału GiG oraz prof. Barbarę Uliasz-Misiak – Prodziekan Wydziału WNiG. Równie serdecznie witamy koleżanki i kolegów naszego rocznika oraz panie towarzyszki życia naszych kolegów. Wspominamy także naszych kolegów, których już niema wśród nas – odeszli do wieczności, ale pozostają w naszej pamięci” – powiedział H. Kopeć.

Odczytane zostały ich nazwiska kolegów, którzy odeszli i uczczono ich pamięć minutą ciszy. Następnie poproszono o głos państwa dziekanów obecnych na uroczystości, którzy wygłosili krótkie wypowiedzi o prowadzonych przez nich wydziałach oraz złożyli gratulacje jubilatom i życzyli dużo zdrowia i zadowolenia oraz aktywności w seniorskim życiu.

Następnie poproszono o głos prof. P. Czaję, który w swoim wystąpieniu powiedział o działalności SW jego roli w życiu AGH oraz jego wychowanków. Przewodniczący złożył także jubilatom gratulacje i serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia oraz dużej aktywności i zadowolenia w seniorskim życiu.

Spośród jubilatów, głos zabrali koledzy: Włodzimierz Rymon-Lipiński i Marian Polus, którzy w krótkich swoich wypowiedziach, powiedzieli o swojej aktywności zawodowej, a także wyrazili zadowolenie z naszego spotkania.

Bardzo miłym akcentem dalszej części naszego spotkania było wręczenie statuetek ,,50-lecia ukończenia studiów AGH Kraków 2018”. Wręczenia statuetek dokonali w towarzystwie prof. P. Czai:

• – prof. M. Cała dla 26 górników,
  • – prof. Barbara Uliasz-Misiak dla 9 wiertników.

Po wręczeniu statuetek odśpiewano wspólnie 100 lat.

Na zakończenie odśpiewano ,,Gaueamus Igitur” po czym wszyscy uczestnicy przeszli ustawili się na schodach pawilonu A-0 pozując do wspólnego zdjęcia.

Henryk Kopeć

Uczestnicy Spotkanie absolwentów Wydziału Górniczego – rocznika1968