Przedświąteczne spotkanie Koła Wychowanków „Czeczott”

Jak co roku absolwenci AGH zrzeszeni w terenowym kole „Czeczott” spotkali się licznie 3 kwietnia 2019 roku na wiosennym i przedświątecznym spotkaniu w słynnym już Zajeździe „Pod Kogutem” w Tychach. Spotkanie było poświęcone sprawom bieżącym koła i Stowarzyszenia Wychowanków. Omówiono wiele kwestii w tym również plany spotkań na cały 2019 rok. Omówiono także problem dorocznego Spotkania Świąteczno-Noworocznego, sugerując jego przeniesienie z Ośrodka „Ziemowit” w Ustroniu do innego lokalu, w tym również rozważono możliwość zorganizowania tego uroczystego wydarzenia właśnie w Zajeździe „Pod Kogutem”. Zdania były podzielone i w głosowaniu lekką przewagę uzyskała opcja przeniesienia do innego lokalu. Seniorzy zwrócili uwagę, że sala jest tak duża, że będzie można do woli potańczyć!!!

Tu absolwenci mieszkający w Tychach podjęli się przeprowadzenia negocjacji z kierownictwem lokalu „Pod Kogutem”.

Zaproponowano także, aby cykliczne spotkania ubogacić krótkimi prelekcjami z zakresu nowinek technicznych jak również obyczajowych na świecie. Wielu pt. wychowanków ma bowiem za sobą wiele ciekawych podróży po świecie i chętnie podzieli się nimi ze wszystkimi zebranymi. Ze smutkiem jednak pomysł ten skonstatowano: – „koledzy pozostały nam już tylko wspomnienia” – więc dzielmy się nimi.

Obecny na spotkaniu prof. Piotr Czaja – Przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków AGH, poparł te propozycję bardzo dobitnie, oferując ze swej strony wiele tematów, którymi może zainteresować zgromadzonych.

Przewodniczący omówił szeroko 2018 rok oraz bieżące sprawy, a w szczególności przybliżył sprawy związane z jubileuszem 100-lecia AGH. Omówił program oraz najważniejsze wydarzenia, jak również zapoznał zgromadzonych z przyjęta metodyka i techniką zgłaszania swojego udziału. Zgłoszenia na wszystkie uroczystości odbywają się drogą elektroniczną.

Przewodniczący zasygnalizował także zbliżające się w 2020 roku wydarzenia w stowarzyszeniu. Będą to:

  • Jubileusz 75-lecia SW zaplanowany na 25 września 2020,
  • Krajowy Zjazd Delegatów SW zaplanowany na listopad 2020.

Kolega Piotr Czaja – Przewodniczący SW oraz kolega Andrzej Miga – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZG SW złożyli zebranym wielkanocne życzenia świąteczne. Wszyscy na tę okoliczność mieli okazję skosztowania symbolicznego i tradycyjnego w naszej kulturze – jajka wielkanocnego oraz wznieśli świąteczny toast – ufundowanym przez A. Migę – wybornym winem. Jednak większość uczestników zniewolona koniecznością kierowania swoich pojazdów mechanicznych – w toastowych lampkach miała niestety – tylko wodę mineralną.

Mimo to było bardzo wesoło i radośnie. Uczestnicy spotkania jeszcze bardzo długo żegnali się spędzając czas na rozmowach indywidualnych w gronie przyjaciół.

Piękne spotkanie!
Organizatorzy – gratuluje Wam i bardzo dziękuję.
Apeluję również do członków SW
– koła regionalne bierzcie przykład, z „Czeczotta”, a nie będziecie żałować.

Pozdrawiam przedświątecznie
Piotr Czaja – Przewodniczący SW AGH