Spotkanie Wychowanków rocznik 1972 z wydziałów: Górniczego i Wiertniczo-Naftowego AGH

Po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemia udało się 4.09.2021 powrócić do spotkań absolwentów AGH dawnych Wydziałów Górniczego i Wiertniczo- Naftowego rocznika 1966 – 1972. To było już IX spotkanie. Grupa ta liczy  obecnie  52 wychowanków, którzy z bardzo dobrą frekwencją spotykają się od kilku lat  w pierwszy weekend września w Krakowie, aby wracać wspomnieniami  do swoich  studenckich czasów w Akademii Górniczo-Hutniczej.

W tym roku spotkanie rozpoczęło się  bardzo kulturalnie od zwiedzenia wystawy „Wszystkie arrasy króla” dostępnej  w Zamku Królewskim na Wawelu, a gośćmi na spotkaniu byli m.in. nasz kolega i przyjaciel Prezes SW AGH- prof. Piotr Czaja, Redaktor Naczelny Vivat Akademia- dr Jerzy Kicki oraz sekretarz Zarządu Głównego SW – dr Czesława Ropa.

Następnie uczestnicy zgromadzili się w pawilonie A-4 na II piętrze pod tablicą pamiątkową profesora Juliana Sulima-Samujłły, którą odsłonięto w czasie obchodów 100-Lecia AGH w październiku  2019 roku.  Tu prof. Piotr Czaja przypomniał sylwetkę profesora Juliana Sulima-Samujłły i jego zasługi dla polskiego górnictwa odkrywkowego, dla Wydziału Górniczego AGH  oraz dla Stowarzyszenia Wychowanków AGH, którego był współzałożycielem w 1945 roku.
Ta dobrze zorganizowana grupa Wychowanków wsparła ideę wmurowania tej tablicy wnosząc  wsparcie finansowe zapisując się tym samym na listę jej  fundatorów.

W roku 2022 ta wspaniała grupa będzie obchodzić 10 – lecie spotkań i zarazem 50 rocznicę ukończenia przez nich naszej ukochanej Akademii Górniczo – Hutniczej. Już myślą jak godnie połączyć te dwa wydarzenia. A że należy je kontynuować i dopóki starczy sił kultywować niech świadczy fakt że upływają one w serdecznej, przyjacielskiej, tak jakoby w rodzinnej atmosferze.

Po wizycie w uczelni  odbył się uroczysty obiad i spotkanie koleżeńskie, które jak zwykle było okazją do długich rozmów i ciekawych wspomnień z czasów studenckich.

Zatem do spotkania na jubileuszach rocznika. Vivat Akademia Vivat stan Górniczy!

Prof. Piotr Czaja
Prezes SW AGH