Serdecznie zapraszamy wszystkich Wychowanków AGH do udziału w zbliżających się wydarzeniach, które mogą Państwa zainteresować. Ważnym celem inżynierskich zjazdów jest integracja środowiska i wymiana wiedzy oraz doświadczeń.
- XXVII Kongres Techników Polskich i V Światowy Zjazd Inżynierów Polskich
XXVII Kongres Techników Polskich, odbędzie się 23-25 czerwca 2022 r. w Gliwicach. Podczas wydarzenia odbędzie się również V Światowy Zjazd Inżynierów Polskich, którego tegorocznym hasłem jest “Inżynierowie dla zdrowej planety”.
Głównymi organizatorami obu imprez są: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, Politechnika Śląska, Europejska Federacja Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych oraz Rada Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej.
Planowany na czerwiec 2022 r. V SZIP odbędzie się w Gliwicach i jest współorganizowany przez Politechnikę Śląską. Temat przewodni Zjazdu – „Inżynierowie dla zdrowej planety” nawiązuje do dwóch najważniejszych problemów współczesności: pandemia i zmiany klimatyczne. Organizatorzy chcą pokazać społeczeństwu, że technika i jej twórcy mogą w sposób aktywny i efektywny włączyć się w utrzymanie takiego stanu naszej planety, aby człowiek i przyroda mogły na niej nadal żyć i rozwijać się.
Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie: https://www.szip.org.pl/
- XIII Polski Kongres Naftowców i Gazowników:
„Proklimatyczne Transformacje” To największe wydarzenie branży nafty i gazu w Polsce, inaugurujące również obchody Roku Łukasiewicza, wielkiego odkrywcy i wizjonera. Odbędzie się w Bóbrce 2-3 czerwca 2022, a jego tematyka obejmować będzie zagadnienia związane z transformacją i nową strategią przemysłu naftowego i gazowniczego.
Obszary tematyczne 13 Polskiego Kongresu Naftowców i Gazowników
- miejsce paliw węglowodorowych w bilansie energetycznym kraju, perspektywy rozwoju bazy zasobowej, udostępnianie i ochrona złóż węglowodorów
- wpływ na klimat i środowisko przemysłu naftowego i gazowniczego
- zastosowanie wodoru oraz odnawialnych paliw węglowodorowych w transformacji energetycznej
- bezpieczeństwo magazynowania paliw odnawialnych w strukturach geologicznych oraz ich transport rurociągami
- geologiczna sekwestracja i bezpieczny transport CO2
- udostępnianie i wykorzystanie energii geotermalnej
- przeróbka odpadów w kierunku biokomponentów węglowodorowych, paliwa syntetyczne
- technologie przyjazne środowisku w przemyśle rafineryjnym
Bieżące informacje można znaleźć pod adresem: https://www.sitpnig.pl/13-pknig-pl