Złote indeksy dla jedenastego Wydziału AGH

Ponowną immatrykulację po 50 latach świętują studenci wydziałów, które funkcjonują dłużej niż 50 lat. W roku 2024 do tych dziesięciu dołączają dwa kolejne  wydziały świętujące w tym roku swoje jubileusze 50-lecia funkcjonowania. Są to:

  • Wydział Energetyki i Paliw oraz
  • Wydział Zarządzania.

Wydział Energetyki i Paliw swój jubileusz zorganizował w dniach 26-28.06.2024. Liczne imprezy i konferencje oraz Zjazd Absolwentów zakończył wielki bal Jubileuszowy w dniu 28.06.2024 r. W części oficjalnej balu przewidziano nietypowo ponowną immatrykulacje pierwszych studentów tego wydziału czyli „Złote indeksy” dla Wydziału Energetyki i Paliw.

W uroczym ośrodku „Folwark Zalesie” w Grajowie zgromadzili się pracownicy Wydziału wraz z licznymi gośćmi zaproszonymi na jubileusz. Plenerowy aperitif był okazją do czułych powitań i wzajemnych uprzejmości.

Po skompletowaniu gości, zebranych powitała prof. Monika Motak – dziekan Wydziału Energetyki i Paliw, która przypomniała najważniejsze etapy rozwoju wydziału. Następnie głos zabrał JM Rektor AGH, który również wrócił wspomnieniami do ciekawszych wydarzeń w historii tej dyscypliny nauki oraz rozwijającego się wydziału na kanwie najnowszych technologii energetycznych.

Wydarzeniem kluczowym tej części balu była ceremonia ponownej immatrykulacji po 50 latach pierwszych studentów Wydziału.

Nastrojowa atmosfera ponownej immatrykulacji na Wydziale Energetyki i Paliw. (fot. ANG FotoVIDEO)

Tak jak przed 55 laty podczas jubileuszu 50-lecia AGH dokonano ponownej  immatrykulacji pierwszych studentów uczelni i tak jak 5 lat temu, podczas obchodów 100-lecia AGH ponownie immatrykulowano 23 wybitnych absolwentów uczelni, którzy studia rozpoczynali w roku 1969, tak i w dniu 28 czerwca 2024 roku „Złote indeksy” wręczono 11 pierwszym studentom Wydziału Energetyki i Paliw. Zgodnie z trwającą już 55 lat tradycją ceremonie ponownej immatrykulacji poprowadził Prezes Stowarzyszenia Wychowanków AGH prof. Piotr Czaja.

Przed otrzymaniem złotych indeksów. (fot. ANG FotoVIDEO)

Po krótkim wprowadzeniu i kilku wspomnieniach z okresu sprzed 50 lat, grupa ponownie immatrykulowanych złożyła – zgodnie z tradycją – ślubowanie Absolwenta. Immatrykulowanymi byli:

LP.IMIĘNAZWISKO
 1.TADEUSZFEDOROWICZ
 2.MARIA MAGDALENAKUREK
 3.LESZEKMRUGAŁA
 4.JÓZEFPORADZISZ
 5.WITOLDPOŚPIECH
 6.CZESŁAWSIKORSKI
 7.JANSKWIERZ
 8.ZBIGNIEWSTACHYRA
 9.BARBARASTARNOWSKA
 10.JÓZEFSZMYD
 11.TADEUSZWĘGLARZ
 12.TOMASZWOŚ

Wszyscy ponownie immatrykulowani osiągnęli szczyty swojej kariery zawodowej. Wśród nich był obecny między innymi mgr inż. Czesław Sikorski – Wiceprezes Zarządu ArcelorMittal, dyrektor zarządzający ds. logistyki i produkcji koksu. Immatrykulowani otrzymali z rąk JM Rektora ”Złote indeksy”, pani Dziekan prof. Monika Motak wręczyła wszystkim upominki wydziałowe, a prezes Stowarzyszenia Wychowanków prof. Piotr Czaja wręczył wszystkim obecny znaczek AGH (pins).

Wręczanie Złotych Indeksów. (fot. ANG FotoVIDEO)

Po tej ceremonii i wspólnym zdjęciu immatrykulowani i wszyscy obecni odśpiewali gromkie „Gaudeamus” co oznaczało uroczyste ponowne włączenie  ich do grona  społeczności studenckiej. W imieniu ponownie immatrykulowanych wystąpił pan Witold Pośpiech, który podziękował za miłą uroczystość i piękny gest ponownego przyjęcia w poczet studentów.

Podziękowania w imieniu Immatrykulowanych (fot. ANG FotoVIDEO)

Potwierdził też powszechnie powtarzaną tezę, że studia w AGH i na Tym Wydziale dały im podstawę do pięknej kariery zawodowej w kraju, a dla wielu także za granicą.

Po  tak uroczystym i wzruszającym wydarzeniu i wspaniałym obiedzie uczestniczy pokazali, że są na wielkim Balu – Balu Jubileuszu 50-lecia Wydziału Energetyki i Paliw. Tańcom nie było końca. Jedynie większą przerwę ogłoszono, gdy pani dziekan Prof. Monika zaczęła wszystkich częstować tortem Jubileuszowym.

Wielki jubileuszowy tort. (fot. ANG FotoVIDEO)

Jak donoszą uczestnicy tego pięknego wydarzenia tańce i zabawa trwały aż po świt.

Sala balowa w pełnym obłożeniu (fot. ANG FotoVIDEO)

Wydziałowi i jego nowym władzom, życzymy samych wspaniałych kolejnych lat – i do następnego Jubileuszu.

Relację przygotował:

Prof. Piotr Czaja

Prezes Stowarzyszenia Wychowanków AGH