Spotkanie opłatkowo-noworoczne

18 stycznia 2013 roku Stowarzyszenie Wychowanków Akademii Górniczo-Hutniczej organizuje dla obecnych i byłych rzeczników kół, władz uczelni i przedstawicieli przemysłu spotkanie opłatkowo-noworoczne.

Spotkania noworoczne organizowane przez Stowarzyszenia Wychowanków AGH cieszą się coraz większą frekwencją. W Auli A-0,  w piątek 18 stycznia 2013 roku spotkało się ponad 200 osób i po powitaniu przez Przewodniczącego prof.  Stanisława Mitkowskiego, przemówieniu gospodarza uczelni JM Rektora prof. Tadeusza Słomki oraz wystąpieniu przewodniczącej Stowarzyszenia Absolwentów UJ prof. Marty Doleżał zaczęto łamać się opłatkiem i składać życzenia zdrowia i powodzenia! Rektorowi – wspaniałego rozwoju uczelni, dziekanom – dobrego zarządzania i pracowitych studentów…, każdemu o czym marzy.

Nie sposób wymienić wszystkich uczestników spotkania. Ale na pewno każdy zauważył, że nasz senior Stefan Radziszewski (za dwa miesiące skończy 100 lat) żwawo poruszał się po auli i z każdym był gotów wymienić życzenia. Było wielu starszych wychowanków, którzy podczas odnowienia immatrykulacji po 50. latach zapowiedzieli swój udział  w spotkaniu. Z młodszych – w galowym mundurze górniczym przybył z Gdańska wiceprzewodniczący Solidarności Bogdan Biś. W licznym gronie pracowników AGH byli profesorowie-seniorzy i młodsi naukowcy. Dużą grupę stanowili też działacze Stowarzyszenia AGH z całej Polski. Spotkanie  było bardzo udane.

Jak zwykle każdy mógł skorzystać z dobrodziejstw pięknie zastawionego stołu, porozmawiać z kolegami, wspomnieć dawne czasy, z uznaniem wyrazić  się o obecnym stanie uczelni i pomyśleć o następnym spotkaniu.

Trud organizacji tegorocznego spotkania wzięła na siebie dr inż. Helena Pitera. Serdecznie dziękujemy.