Złote dyplomy AGH po raz trzeci

Tradycja „Złotych dyplomów AGH” przyjęła się i wyraźnie się umacnia. W roku 2024 Stowarzyszenie Wychowanków zorganizowało ją po raz trzeci.  Zaproszono do udziału w niej absolwentów wszystkich wydziałów AGH, które mają absolwentów sprzed 50 lat. Zainteresowanie można ocenić na bardzo duże. Zgłosiło się 306 absolwentów, co spowodowało konieczność organizacji spotkania poza aulą w pawilonie A-0. Uroczystość przeniesiono do Centrum dydaktyki U-2. Zabiegów organizacyjnych było bardzo wiele, ale wszystko udało się pokonać i spotkanie przebiegło bardzo sprawnie.

Po uroczystej mszy św. w kolegiacie św. Anny, w której uczestniczyła co najmniej połowa wszystkich gości w holu przed aulą odbyła się recepcja. Większość uczestników przypomniała się wzajemnie na uroczystości „Złotych Indeksów”, ale były też powitania bardzo zaskakujące i typowe dla osób, które nie miały ze sobą kontaktu przez 50 lat.

Uczestnicy uroczystości. (fot. Z. Sulima)
W prezydium spotkania Prorektor prof. Marek Gorgoń oraz dziekani Wydziałów i prezes SW AGH.
(fot. Z. Sulima)

Po przywitaniu gości, a ci dopisali, bo dotarli z dalekiej Tasmanii, Australii, Florydy, Kanady, Algieri, Niemiec i Francji – po okolicznościowych przemówieniach Prorektora i Prezesa SW AGH zgromadzeni złożyli ślubowanie absolwenta. W bardzo sprawnej procedurze uczestnikom wręczono „ZŁOTE DYPLOMY”, a pan Prorektor i Prezes SW AGH złożyli każdemu uczestnikowi gratulacje, po czym wykonano na scenie pamiątkowe zdjęcia

Pamiątkowe zdjęcia laureatów „ZŁOTYCH DYPLOMÓW” (fot. Z. Sulima)

Dyplomy wręczało jednocześnie dwóch dziekanów, co fantastycznie skróciło czas ceremonii. Na zdjęciach pamiątkowych Prorektor stoi pośrodku natomiast po jego prawej stronie stoją uczestnicy z Wydziału Górniczego ze swoim prodziekanem prof. Piotrem Małkowskim, po lewej natomiast Geodeci ze swoim dziekanem prof. Ryszardem Hejmanowskim. Podobnie w drugiej odsłonie po prawej pana Rektora stoją Geolodzy z panią dziekan prof. Ewą Kmiecik, natomiast po lewej Elektrycy z panią dziekan prof. Edyta Kucharską.

Wręczenie dyplomów należy uznać za sukces organizacyjny gdyż ceremonia ta trwała tylko 50 min, a na scenie pojawiło się w tym czasie 306 osób.

Klasycznie i spontanicznie było kilka wypowiedzi uczestników uroczystości, po których zebrani odśpiewali akademicka pieśń „Gaudeamus” kończącą uroczystość.

Drugim elementem uroczystego spotkania  była sesja fotograficzna w pawilonie A-0,  w której „pod Staszicem” zostali sfotografowani ze swoimi dziekanami wszyscy uczestnicy.

Złoci dyplomanci z Wydziału Górniczego. (fot. Z. Sulima)

Po części oficjalnej, każda grupa „Złotych dyplomantów” udała się na swoje rocznikowe spotkania, które jak się dowiedzieliśmy przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze. Wiadomo nam też, że niektóre grupy złotych dyplomantów jak Geodeci spotkali się wcześniej w ośrodkach wypoczynkowych poza Krakowem, aby tam cieszyć się ponownym spotkaniem po latach.

Wszystkim złotym dyplomantom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz życzymy kolejnych spotkań w naszej uczelni choć wiadomo, że  Stowarzyszenie nie organizuje już dalszych absolwenckich jubileuszy.

Panie i panowie – dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności!

Do zobaczenia !

prof. Piotr Czaja