Koncert w Piotrkowie Trybunalskim

Koło Trybunalskie SW AGH na 800 lecie Piotrkowa Trybunalskiego
23 września w sali koncertowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się niecodzienny koncert Wiesława Ochmana (tenor) i jego gości: Renaty Dobosz (mezzosopran) i Justyny Dyla (sopran). Koncert zorganizowało Koło Trybunalskie Stowarzyszenia Wychowanków AGH wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Okazją tego wspaniałego spotkania licznej rzeszy absolwentów AGH był jubileusz 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. W koncercie wziął udział Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego pana Krzysztof Chojniak, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Stanisław Cubała oraz przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków AGH prof. Piotr Czaja wraz z dwoma byłymi przewodniczącymi – obecnie przewodniczącymi honorowymi SW Doc. Kazimierz Matlem i prof. Stanisławem Mitkowskim.
Koncert otworzyli z wielką swadą – jak zawodowi konferansjerzy – Andrzej Kacperski – Rzecznik Koła Trybunalskiego i Zofiai Łopacińskia przedstawiając i witając serdecznie przybyłych gości.
Przez prawie 2 godziny – sala wypełniona po brzegi członkami Koła SW AGH i jego sympatykami – zaznawała wspaniałej uczty muzycznej i niebywałego humoru, którym tryskał maestro Wiesław Ochman absolwent Wydziału Ceramicznego AGH – prowadząc osobiście cały koncert. Po długiej owacji na stojąco i pięknym bisie, kwiatach dla artystów i ciepłych słowach podziękowań odbyło się sympatyczne spotkanie koleżeńskie członków SW AGH z artystami i sympatykami koła w Piotrkowie.
Koncert jest przykładem wspaniałej pracy tego koła i charakterystycznie mocnej więzi jaka łączy wszystkich absolwentów AGH rozsianych po całym świecie z jej macierzystą uczelnią w Krakowie.