Wizyta w „Bogdance”

3 września 2018 roku prof. Piotr Czaja – Przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków AGH złożył wizytę roboczą w korporacji górniczej Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. Przewodniczący SW spotkał się z Arturem Wasilem – Prezesem Zarządu Spółki LW Bogdanka S.A. oraz Sławomirem Karlikowskim – Wiceprezesem ds. Produkcji i Rozwoju (obydwaj prezesi są absolwentami Wydziału Górniczego AGH).

Artur Wasil – Prezes Zarządu Spółki LW Bogdanka S.A.

Na spotkaniu omówiono między innymi zakres i formy możliwej współpracy Stowarzyszenia Wychowanków AGH z Zarządem Spółki jak również ze wszystkimi absolwentami AGH zatrudnionymi w LW Bogdanka SA.

Sławomir Karlikowski – Wiceprezes ds. Produkcji i Rozwoju

Ustalono między innymi, że:

1. Poczynione będą wszechstronne starania, aby wychowankowie AGH byli członkami Stowarzyszenia Wychowanków AGH i czynnie uczestniczyli w jego życiu.
  2. Zarząd Spółki i służby finansowe podobnie jak dotychczas – będzie potrącał z wynagrodzenia poszczególnych członków składki członkowskie i przekazywał je do stowarzyszenia. Warunkiem takiej operacji jest złożenie (przed każdą wpłatą) indywidualnej deklaracji członków o zgodzie na takie posunięcie. Sprawę deklaracji koordynuje Tomasz Parzniewski – rzecznik koła. Przewodniczący P. Czaja omówił obecny system składek w stowarzyszeniu.
  3. Pan inż. Sławomir Karlikowski zasugerował, że wskazane jest, aby na terenie spółki pojawiła się specjalna gablota, a na stronie internetowej – odpowiednia zakładka – informujące o działaniach zarówno Stowarzyszenia Wychowanków w AGH, jak również Koła LW Bogdanka.

W drugiej części wizyty prof. P. Czai w LW Bogdanka SA odbyło się spotkanie z członkami koła SW AGH, które otworzył pan A. Wasil. W całym spotkaniu uczestniczył również pan S. Karklikowski.

Podczas spotkania, które trwało półtorej godziny, przewodniczący zaprezentował bieżące działania Zarządu Głównego SW i całego stowarzyszenia polecając niektóre formy działania zebranym członkom Koła LW Bogdanka.

Został też zaprezentowany system elektroniczny obsługujący stowarzyszenie w tym pokazano możliwości elektronicznego zapisywania się, zakładania indywidualnych kont i podglądu jak również edytowania wszystkich informacji dotyczących danego członka SW.

Omówiono także przygotowania do obchodów Jubileuszu 100-lecia uczelni w 2019 roku oraz 75-lecia Stowarzyszenia Wychowanków w 2020 roku.

W dyskusji członkowie spotkania sugerowali zacieśnienie współpracy koła SW AGH z Kołem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, gdyż obydwie społeczności tworzą prawie te same osoby.

Na zakończenie sympatycznego spotkania, jego uczestnikom, zostały wręczone nowe znaczki SW AGH.