Anna-Maria – XXIII spotkanie

9 listopada 2018 roku w Katowicach-Kostuchnie, w restauracji „Anna-Maria” odbyło się XXIII Spotkanie Wychowanków AGH z kopalń „Murcki-Staszic” i „Mysłowice-Wesoła” z udziałem władz przemysłu górniczego, uczelni oraz Stowarzyszenia Wychowanków. Celem spotkań jest – jak zawsze – poszerzanie i zacieśnianie kontaktów wychowanków AGH z macierzystą uczelnią.

Po oficjalnym powitaniu przez dyrektora Marka Skuzę wszystkich przybyłych na spotkanie gości, odśpiewaniu „Gaudeamus” rozpoczęła się zabawa. Znane pieśni przeplatane były konkursami, które od lat wspaniale prowadzi zespół pod kierownictwem Mirosława Kantora.

Z roku na rok spotkania cieszą się coraz większym zainteresowaniem, spotykają się tutaj także wychowankowie i sympatycy stowarzyszenia, którzy pragną wesprzeć jego działalność charytatywną, pomoc dla wychowanków dotkniętych przez los. Uczestnicy spotkania chętnie przystępują do licytacji pięknych przedmiotów, ofiarowanych od anonimowych sponsorów. W tym roku były licytowane cztery cenne dzieła: 70-centymetrowa rzeźba św. Barbary, dwa olejne obrazy „Nikiszowiec” i „Kopalnia Staszic” oraz piękny komplet – kufel jubileuszowy z witrażem św. Barbary. Uczestnicy licytacji, okazując swą szczodrość i wielkie serce, wylicytowali te przedmioty na łączną kwotę 6 100 zł, a jeden z darczyńców przekazał na ten szczytny cel 1 000 zł. Zebrano więc od ludzi dobrego serca 7 100 zł!

Zabawa była przednia i trwała do późnych godzin wieczornych, a uczestnicy rozstali się z nadzieją na spotkanie za rok.

Obszerna relacja zostanie niebawem napisana przez organizatorów i niezwłocznie zamieszczona na naszej stronie.

Będący pod wrażeniem uczestnicy Spotkania z SW AGH

fot. Z. Sulima