Posiedzenie Zarządu Głównego SW

Posiedzenie Zarządu Głównego SW w dniu 26 listopada 2018

26 listopada 2018 roku odbyło się w AGH posiedzenie Zarządu Głównego Stowarzyszenie Wychowanków AGH.

W spotkaniu uczestniczyło 24 członków ZG oraz dwóch członków Komisji Rewizyjnej oraz doc. Kazimierz Matl – Honorowy Przewodniczący SW AGH.

Obrady prowadził prof. Piotr Czaja – przewodniczący ZG.

Zebranie składało się z następujących punktów:

1. Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu poprzedniego zebrania.
  3. Sprawozdanie z prac nad nowym programem komputerowym dla SW AGH.
  4. Współpraca SW AGH z władzami uczelni – projekt porozumienia.
  5. Przedstawienie kondycji finansowej Stowarzyszenia.
  6. Relacja z XI wyprawy Stowarzyszenia do Portugalii.
  7. Relacje ze spotkań wakacyjnych w Kołach.
  • Koło Absolwentów w Hanoi
  • Koło Trybunalskie (XX lat działalności).
  • Spotkanie w Trutowisku koło „Czeczott”
  1. Zmiany w regulaminach przyznawania odznak i wyróżnień Stowarzyszenia (wniosek Zespołu ds. Wyróżnień i Odznaczeń ZG).
  • Uzupełnienie składu Zespołu ds. Wyróżnień i Odznaczeń ZG (kandydatura – Piotr Czaja – przewodniczący – głosowanie).
  • Uściślenie niektórych zapisów w regulaminach propozycja zespołu – głosowanie na cała listę.
  1. Zatwierdzenie decyzji Prezydium dotyczącej wizerunku odznaki „Zasłużony dla SW AGH”.
  2. Rozpatrzenie wniosków rzeczników kół:
  • Wnioski Zespołu ds. Wyróżnień i Odznaczeń ZG – głosowania.
  • Powołanie nowego koła SW AGH „Górnicy’73” – głosowanie.
  • Zatwierdzenie decyzji Prezydium – dotacje –XI Wyprawa SW AGH do Portugalii; XXIII Spotkanie „Anna Maria” – głosowanie.
  1. Przyjęcie nowych członków do SW AGH w 2018 roku.
  2. Relacja z wizyt członków ZG AGH w zakładach pracy w sprawie reaktywacji kół terenowych SW
  • wizyta delegacji SW w Grupie Kęty,
  • wizyta przewodniczącego SW w LW Bogdanka.
  1. Relacja z uroczystości złote indeksy w Wietnamie (Hanoi 4 listopada 2018 i Ho Chi Minh City 10 listopada 2018).
  2. Dyskusja na temat przyszłości nieaktywnych kół terenowych SW.
  3. Umowa z Komitetem Uczelnianym ZNP w sprawie wspólnych wyjazdów na programy rekreacyjne. Wybór koordynatora ze strony SW AGH (głosowanie).
  4. Podjęcie decyzji w sprawie okresowego przeglądu pracy Zespołów Problemowych ZG Stowarzyszenia.
  5. Sprawozdanie z działalności wydawniczej SW AGH (Nekropolie, Kronika Kół).
  6. Informacja o ustaleniach w sprawie obchodów Jubileuszu 100-lecia AGH.
  7. Sprawy bieżące SW AGH (spotkanie noworoczno-opłatkowe i Noworoczny Koncert -14.01.2019):
  • zatwierdzenie wydatków z tym związanych – głosowanie,
  • wniosek koła Czeczott o dofinansowanie jubileuszu XV-lecia koła (koszt kufli do 1000 zł),
  1. Ustalenia harmonogramu wydarzeń na 2020 rok (Jubileusz 75-lecia Stowarzyszenia, Krajowy Zjazd Delegatów):
  • Jubileusz – 11 września 2020 lub 23 października 2020,
  • Zjazd Krajowy Delegatów 20 listopada 2020.
  1. Jubileusz 75-lecia SW AGH (powołanie przewodniczącego komitetu organizacyjnego: J. Kicki + H. Kopeć) – głosowanie.
  2. Dyskusja i wolne wnioski.

W trakcie posiedzenia:

• Zapoznano ZG z działaniami SW AGH w ostatnich miesiącach.
  • Oceniono funkcjonowanie systemu komputerowego zbudowanego dla SW AGH.
  • Dokonano zmian w Regulaminie przyznawania odznak „Zasłużony dla SW AGH”.
  • Przyznano odznaki zasłużony dla SW AGH: kol. Stanisławie Gacek, kol. Wojciechowi Mgiera, kol Tadeuszowi Trąbskiemu.
  • Zatwierdzono wzór nowej odznaki „Zasłużony dla SW AGH”.
  • Zatwierdzono decyzje finansowe przyjęte przez Prezydium SW.
  • Zatwierdzono decyzję prezydium o przyjęciu do SW 141 nowych członków.
  • Zrelacjonowano.
  • Poinformowano o zrealizowanych w ostatnim czasie długo oczekiwanego wydawnictwa o grobach profesorów AGH „Non Omnis Morair” zeszyt -1.
  • Decyzję w sprawie terminów obchodów Jubileuszu 75-lecia SW AGH oraz Krajowego Zjazdu Delegatów odłożono do następnych posiedzeń.

Szczegółowy protokół z posiedzenia ZG będzie dostępny w SW AGH po jego zatwierdzeniu.

fot. Zbigniew Sulima