Absolwenci Seniorzy – 50 lat po studiach znowu razem

Od 3 do 5 czerwca 2019 roku absolwenci Wydziału Geologiczno-Poszukiwawczego – specjalności geofizyka spotkali się na kolejnym spotkaniu z okazji 50 rocznicy ukończenia studiów. Na miejsce spotkania wybrano uroczy zakątek w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego – z pięknym nowym obiektem hotelowo-rekreacyjnym „Skalny Dwór” w Woli Kalinowskiej.

Na spotkanie przybyło 22 absolwentów w tym niektórzy nawet zza oceanu, a także innych krajów europejskich. Grupie przewodził prof. Józef Dubiński wieloletni dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach, Członek Rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk i doktor honoris causa AGH, a także wieloletni prezydent organizacji „Światowe Kongresy Górnicze”.
Ze strony Zarządu Głównego SW AGH jubilatów odwiedził i pozdrowił przewodniczący prof. Piotr Czaja.

W trakcie spotkania Przewodniczący SW AGH prof. Piotr Czaja zaprezentował aktualny stan uczelni, przebieg prac związanych z reformą szkolnictwa, a także omówił najważniejsze cele i formy działania Stowarzyszenia Wychowanków AGH. Zaprezentował też niektóre koła Wychowanków, które bardzo prężenie działają w terenie, budując silną więź z macierzystą uczelnią w tym przykładowe koło zagraniczne w Hanoi (Wietnam), które może być najlepszym przykładem wielkiej międzynarodowej integracji Wychowanków AGH.
Na zaprezentowanych fotografiach nie ma wszystkich uczestników, ponieważ niektórzy musieli wyjechać wcześniej lub równocześnie uczestniczyli w innych zajęciach – jak doroczna naukowa konferencja Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu.

Podczas spotkania wystąpił także kolega Radwański – uprawniony organizator turystyki górskiej i przewodnik karpacki oferując swa pomoc w organizacji wędrówek turystycznych po Karpatach.
W ostatniej części zebrania przewodniczący poinformował także zebranych o działającym systemie informatycznym stowarzyszenia oraz jak można, utworzyć własne konto i czynnie uczestniczyć w życiu stowarzyszenia. Zaprosił też zebranych do uczestnictwa w jubileuszu 100-lecia AGH, którego centralne obchody odbędą się 18 i 19 października 2019 roku w Krakowie.
Zapraszamy wszystkich na jubileusz!

Przewodniczący SW AGH