Kolejne nowe koło SW AGH

Bardzo nas cieszy, że absolwenci AGH coraz częściej i licznie próbują się integrować wokół swojej uczelni. 6 czerwca 2019 roku odbyło się w Dąbrowie Górniczej, założycielskie zebranie koła Stowarzyszenia Wychowanków AGH przy JSW KOKS, a dokładnie to w JSW KOKS – Koksownia „Przyjaźń”. Jest to już drugie koło reaktywowane w GRUPIE JSW w ostatnim czasie.

W zebraniu uczestniczyli oprócz sporej grupy pracowników – absolwentów AGH – członkowie zarządu z prezesem zarządu panem Mariuszem Soczyńskim oraz Tomaszem Grzybem – dyrektorem koksowni i Romanem Wołkiem jego zastępcą.

Ze strony Zarządu Głównego SW AGH obecni byli: prof. Piotr Czaja – przewodniczący oraz Henryk Kopeć – wiceprzewodniczący.

W zebraniu uczestniczyli absolwenci różnych wydziałów AGH, ale wyraźną przewagę mieli absolwenci Wydziału Energetyki i Paliw – wiadomo – tam studiują najlepsi koksownicy. Byli również absolwenci Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii – nawet tacy, którym dyplomy podpisał i wręczył obecny przewodniczący SW kiedy pełnił funkcje dziekana na tym wydziale. To jest znakiem, że w nowym kole SW AGH będą ludzie młodzi. To bardzo cieszy.

W trakcie spotkania prof. Piotr Czaja zaprezentował krótka historię stowarzyszenia oraz omówił najważniejsze obecne cele i formy jego działania. Zaprezentował też niektóre koła wychowanków, które bardzo prężenie działają w terenie w tym również koło zagraniczne w Hanoi (Wietnam). Na tej kanwie powstała odpowiedź na często zadawane pytanie „co mamy robić w kołach terenowych”. Tu odpowiedź przewodniczącego jest krótka i jasna:

Nic co wam się jawi dodatkowym, nieznośnym obciążeniem, a wszystko to, co wam przyniesie dumę z faktu bycia absolwentem AGH i wszystko to co wam dostarczy odrobinę radości z bycia razem, ze wspólnej zabawy, przy okazji różnych wydarzeń i świąt integrujących ludzi wykonywanej profesji.

Podczas roboczej części zebrania podjęto następujące decyzje:

1. O utworzeniu koła SW AGH w grupie JSW KOKS z siedzibą w Dąbrowie Górniczej – głosowanie jednomyślne.
  2. O powołaniu na rzecznika koła kolegi Wojciecha Bąka – głosowanie jednomyślne.
  3. O powołaniu do zarządu koła kolegów – głosowanie jednomyślne.

Jak zapewnili uczestnicy – wstąpieniem do koła jest zainteresowanych kilkadziesiąt osób pracujących w JSW KOKS w tym również sam pan prezes Mariusz Soczyński – chociaż absolwent Politechnik Śląskiej, ale jednocześnie absolwent studiów podyplomowych w AGH i bardzo silnie zintegrowany ze środowiskiem naukowym AGH.

W ostatniej części zebrania przewodniczący poinformował i pokazał zebranym jak działa system informatyczny stowarzyszenia, jak można się zapisać, utworzyć własne konto i czynnie uczestniczyć w życiu stowarzyszenia. Uczestnicy wyrazili zainteresowanie spotkaniami w AGH w tym również możliwością zaprezentowania własnych dokonań i życiowych pasji.

Zebranie zakończono odśpiewaniem refrenu kultowej biesiadnej pieśni AGH:

„To moja uczelnia
gdzie studiowałem parę pięknych lat
Jubilatka nasza
to AGH!”

Nowemu kołu SW AGH życzymy powodzenia!

Przewodniczący SW AGH