WYCHOWANKOWIE AGH NA SPOTKANIU ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNYM

Powitanie Nowego Roku poprzedzone – pięknymi i głęboko zakorzenionymi w polskiej tradycji – świętami Bożego Narodzenia jest zawsze miłą okazją do złożenia sobie życzeń. W Stowarzyszeniu Wychowanków AGH spotkamy się jak w dobrej kochającej się rodzinie od wielu już lat.
Z okazji świąt 2019 roku i w przywitania 2020 roku spotkali się w auli AGH przedstawiciele licznych kół terenowych Stowarzyszenia oraz sporka rzesza pracowników i pracowników emerytowanych AGH.

Zdjęcia ze spotkania:

Spotkanie opłatkowo-noworoczne SW AGH – 13 stycznia 2020

Spotkanie poprowadził prof. Piotr Czaja – przewodniczący stowarzyszenia, a rozpoczęło się ono od nastrojowego wiersza okolicznościowego, wyrecytowanego przez samą autorkę panią Irenę Kaczmarczyk – członkinie Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, a potem, jak zwykle przy takiej okazji, w całym pawilonie A-0 zabrzmiała kolęda pięknie zaśpiewana przez uczestników spotkania.

Przewodniczący SW AGH – po przywitaniu uczestników, a zwłaszcza prof. Tadeusza Słomki – Rektora AGH oraz prorektorów i byłych rektorów, ks. Leszka Garstki – proboszcza parafii św. Szczepana oraz delegacji Stowarzyszenia Absolwentów UJ z panią mgr Zofią Cześnikiewicz – wiceprezesem oraz legendarną byłą przewodnicząca panią prof. Martą Doleżal.
W dorocznym wystąpieniu rektor powitał zebranych oraz przekazał istotne informacje o uczelni, jednocześnie charakteryzując najważniejsze wydarzenia 2020 roku. Dobry stan uczelni, w roku jej jubileuszu 100-lecia, w tym znalezienie się AGH w czołówce najlepszych 10 uczelni badawczych w Polsce AGH zawdzięcza również licznym wychowankom, którzy przez doskonałą współpracę z kadrą naukową przysparzają jej wielu sukcesów. Na zakończenie pan rektor złożył wszystkim życzenia na kolejny 2020 rok, podkreślając, że będzie to także rok szczególny, rok Jubileuszu 75-lecia Stowarzyszenia Wychowanków AGH.

W swoim wystąpieniu prof. P. Czaja podsumował 2019 rok w stowarzyszeniu. Zwrócił uwagę na wiele realizowanych akcji związanych z Jubileuszem 100-leica uczelni. Za wydarzenie szczególne uznał przygotowanie i wmurowanie tablicy pamiątkowej prof. Julina Sulima-Samujłły – współzałożyciela stowarzyszenia, która powstała dzięki hojności i życzliwości Członków SW – wychowanków profesora. Przewodniczący życzył wszystkim wspaniałego roku zapraszając na obchody jubileuszu w dniach 25 i 26 września 2020.
Wystąpiła także pani mgr Zofia Cześnikiewicz, przekazując adres z życzeniami od prof. Piotr Laidlera – nowo wybranego Prezesa Stowarzyszenia na UJ.
W części obrządkowej – ks. Leszek Garstka odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, pobłogosławił opłatki, którymi następnie – wedle uświeconej tradycji łamali się członkowie stowarzyszenia. Było uroczyście, radośnie z wielką dawką emocji i wzruszenia.
Uroczystość zakończyło wspólne kolędowanie, które jak co roku wykazało, że ludzie AGH potrafią również pięknie śpiewać.
W części popołudniowej odbyły się:
• spotkanie robocze z rzecznikami kół terenowych, na którym przewodniczący prof. Piotr Czaja zaprezentował szczegółowo działania stowarzyszenia w 2019 roku.
• roboczy obiad z rzecznikami.
Ciąg dalszy uroczystości to noworoczny koncert z galą konkursową, o którym traktuje relacja w kolejnym wpisie.

Opracował:
prof. Piotr Czaja, Przewodniczący SW AGH