Zmarł Prof. Mirosław Handke

Z ogromnym smutkiem informujemy, że odszedł prof. Mirosław Handke, rektor AGH w latach 1993 – 1998, minister edukacji narodowej w latach 1997 – 2000.Ukończył studia na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie rozpoczął pracę na Akademii Górniczo-Hutniczej. W 1974 r. obronił doktorat, a w 1985 r. uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego. W roku 1993 otrzymał tytuł profesora nauk. Autor wielu książek i podręczników akademickich oraz ponad 150 publikacji naukowych z dziedziny chemii krzemianów i spektroskopii. Współpracował z wieloma czasopismami naukowymi, był członkiem komitetów redakcyjnych i redaktorem czasopism wydawanych przez Elsevier: Vibrational Spectroscopy i Journal of Molecular Structure. Należał także do wielu krajowych i zagranicznych stowarzyszeń naukowych.W 1986 zasiadł w Komisji Nauk Ceramicznych Polskiej Akademii Nauk, a w 1994 w Komisji Chemii PAN. Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa w latach 1993-1997.Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Stowarzyszenie Wychowanków AGH przekazuje Rodzinie i Bliskim wyrazy najgłębszego współczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z życiorysem Profesora: http://bit.ly/ProfMirosławHandke