Sandomierskie żywoty średniowiecznych władców Polski

Członkowie Sandomierskiego Koła Stowarzyszenia Wychowanków AGH „Skałka” znaleźli się w gronie sponsorów I wydania  monumentalnego dzieła autorstwa prof. Feliksa Kiryka – byłego Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pt. „Sandomierskie żywoty średniowiecznych władców Polski”

W dn. 23 października na zamku w Sandomierzu odbyła się uroczysta promocja książki. Do wydania tego wspaniałego dzieła opisującego średniowieczną historię królewskiego Sandomierza i jego władców przyczynili się wydatnio  członkowie Zarządu Głównego oraz członkowie Sandomierskiego  Koła Stowarzyszenia Wychowanków AGH,  organizując wsparcie finansowe tego bardzo prestiżowego i kosztownego przedsięwzięcia. Wśród sponsorów książki są m. in :

• Bronisław Barchański (ZG SW AGH),
  • Longin Bokwa wraz z Grupą PBI,
  • Piotr Czaja (ZG SW AGH),
  • Barbara Lisowska-Paterek,
  • Przemysław Piorun,
  • Zbyszek Piorun i
  • Jerzy Konrad Zarański- który całą akcję koordynował wspólnie z kol. Zbyszkiem Piorunem.
fot. www.sandomierz.eu

Książka ta, to ponad 40 letni dorobek badawczy prof. Feliksa Kiryka zawarty na 950 stronach dzieła historycznego, wspaniale opracowanego przez dr Romana Chyłę i pięknie wydanego przez Urząd Miasta Sandomierza. Nazwiska sponsorów zapisano trwale na jednym z sandomierskich murów, przypisując poszczególnym sponsorom indywidualne cegiełki.

W dniu 15 listopada 2021 na spotkaniu w Stowarzyszeniu Wychowanków AGH Pan Zbyszek Piorun zaprezentował i wręczył książkę Prezesowi SW AGH prof. Piotrowi Czai oraz prof. Bronisławowi Barchańskiemu.

Zainteresowani  mogą nabyć to dzieło  w Księgarni Literackiej im. Sióstr Chodakowskich w Sandomierzu (tel. 15 832 32 34) oraz przez Internet w księgarni wysyłkowej: www.ksiegarnia-armoryka.pl