Nowy Vivat Akademia

Oddajemy do Państwa rąk 8. numer Vivat Akademia. Jak zwykle zdajemy naszym czytelnikom relację z bieżącego działania uczelni – tym razem najważniejszym wydarzeniem minionych tygodni był wybór nowych władz Akademii Górniczo-Hutniczej na kadencję 2012-2016.  Po raz pierwszy w historii AGH prorektorem została kobieta.

Od lewej stoją: prof. Tadeusz Szmuc – Prorektor ds. Współpracy, prof. Andrzej Tytko – Prorektor ds. Kształcenia,  prof.  Tadeusz Słomka – Rektor AGH, prof. Zbigniew  Kąkol – Prorektor ds. Nauki, prof. Anna Siwik – Prorektor ds.  Studenckich, prof. Mirosław Karbowniczek – Prorektor ds. Ogólnych  (fot. Zbigniew Sulima).

W 8. VA zamieściliśmy również wspomnienia naszych absolwentów m.in. Stefana Bajera czy Wojciecha Biedrzyckiego. Polecamy ciekawy tekst przewodniczącego SW AGH prof. Stanisław Mitkowskiego pt. „Ignacy Łukasiewicz w polskiej dokumentacji filatelistycznej”, wiersze Zdzisława Barglika, czy artykuł „Cudowne lata z >Krakusem<” i wiele innych, które piszą i przysyłają do naszej redakcji absolwenci AGH.

Jak napisał w słowie wstępnym redaktor naczelny Vivat Akademia prof. Artur Bęben: „Zachęcając Was do dalszej współpracy >dziękujemy za już i prosimy o jeszcze<„.