Kolejne spotkanie Koła „Czeczott” w Murckowskich Lasach

Ośrodek Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach zwany Trutowiskiem i zlokalizowany w  głębi murckowskich lasów ponownie 24 sierpnia 2022 roku gościł członków bardzo aktywnego koła Stowarzyszenia Wychowanków  „Czeczott” na kolejnym spotkaniu.

W spotkaniu uczestniczyli  przedstawiciele władz centralnych Stowarzyszenia  w tym  Prezes prof. Piotr Czaja  i członkowie  Rady Stowarzyszenia Renata Wacławik-Wróbel  i  Andrzej Miga.

(fot. P. Czaja)
(fot. P. Czaja)

Tym razem pogoda dopisała i spotkanie mogło się odbyć na wolnym powietrzu pod wiatą.

Spotkanie poprowadził Rzecznik Koła dr Kazimierz Trzaska  (członek Rady Stowarzyszenia). W programie  spotkania były informacje bieżące z pracy Koła. Rzecznik K. Trzaska starym zwyczajem złożył  życzenia urodzinowe wszystkim, którzy je obchodzili  w okresie od ostatniego spotkania.  Na szczęście nikt z członków Koła w tym okresie grona tego nie opuścił na zawsze więc nie było chwili ciszy i zadumy. Przyjęto natomiast jednego nowego członka.

W krótkim wystąpieniu Prezes Stowarzyszenia Piotr Czaja przedstawił ostanie działania w tym omówił wakacyjna aktywność Stowarzyszenia informując także o planach na najbliższy okres. Omówił nową inicjatywę Stowarzyszenia jakim są spotkania po 50 latach od uzyskania dyplomu i związane z tym uroczystości zwane „ZŁOTYMI DYPLOMAMI”  Pierwsza taka uroczystość ma się odbyć w dn. 3.09.2022 r.  i będą w niej uczestniczyć dyplomanci Wydziału Górniczego z roku 1971i 1972.
Zaprezentowano także kolejny numer 25 Vivat Akademia, w którym można znaleźć co najmniej  dwie relacje związane z tym Kołem.

Prezes podziękował wszystkim za  aktywna pracę i zaprosił już na kolejne spotkania, które odbywać się będą  między innymi z okazji Barbórki.

Uczestnicy skonsumowali wspólnie posiłek i przeszli do luźnych koleżeńskich dyskusji.

I to w tym wszystkim jest najpiękniejsze. Gratuluję, dziękuje i pozdrawiam.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Prof. Piotr Czaja
Prezes Stowarzyszenia Wychowanków AGH