Noworoczne spotkanie z zacnymi Jubilatami z Elektromontażu

W dniu 23 stycznia 2023 roku Koło Wychowanków AGH utworzone kiedyś przy krakowskim Elektromontażu, spotkało się w  siedzibie Oddziału Nowohuckiego  Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Nowej Hucie. Jest to miejsce tradycyjne i  jak nam przekazano – formuła również  wypracowana przez to koło spotykające się od dawna. Regularne spotkania przerwała pandemia koronawirusa, ale po jej wyraźnym  osłabieniu Seniorzy tego koła spotkali się przy tradycyjnych też pączkach i herbatce. Spotkaniu przewodniczył Rzecznik Koła kol. Adam Kołodziejski.

W spotkaniu uczestniczył prezes Stowarzyszenia prof. Piotr Czaja, który między innymi wyraził swoje wielkie zadowolenie z faktu, że ta grupa absolwentów trzyma się mocno. Co prawda od ostatniego spotkania odeszło dwóch kolegów, co uczczono chwilą ciszy i cichym modlitewnym westchnieniem, ale wszyscy pozostali z wielką ochotą przybywają tu regularnie.

                Prezes Stowarzyszenia zapoznał zebranych z działaniami Zarządu i Stowarzyszenia w ostatnim roku kalendarzowym, wyrażając zadowolenie, że dzięki takim oddanym aktywistom życie Stowarzyszenia się rozwija i  można powiedzieć, że ciągle ekspanduje.

Spotkanie wykorzystano też po to, aby czterem kolegom złożyć urodzinowe życzenia, które świętować będą w bieżącym roku. Imponujący jest fakt, że życzenia złożono osobom, które przekroczyły już magiczną „dziewięćdziesiątkę”. Byli to:

  • Kazimierz Kromin  (98 lat)
  • Tadeusz Grzelak  (93 lata)
  • Jerzy Morawski (91 lat)
  • Franciszek Serafin (90 lat)

Prezes wręczył Jubilatom pamiątkowe laurki urodzinowe.

Wręczone życzenia Jubilatom.

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy wspaniałego wieku i również dobrej formy w jakiej obecnie się znajdują. Życzymy, aby kolejne lata nadal przynosiły dobre samopoczucie, zdrowie i wszechobecną pogodę ducha.

Odnotować należy fakt, że podczas spotkania do Stowarzyszenia Wychowanków wstąpiło dwóch nowych członków. Zapraszamy do nas wszystkich absolwentów AGH mieszkających w Nowej Hucie i w pobliżu.

Relacje sporządził:

prof. Piotr Czaja

Prezes SW AGH