W Stowarzyszeniu szacowny jubileusz! Doc. Kazimierz Matl ukończył 90 lat

Stowarzyszenie Wychowanków AGH  ceni jednakowo życiowe osiągnięcia wszystkich Absolwentów AGH, ale przypadki kiedy absolwent jest bardzo aktywnym uczestnikiem życia Wychowanków AGH i osiąga szacowny wiek są powodem szczególnej uwagi. W maju 2024 roku swoją dziewiątą dekadę życia ukończył bardzo aktywny działacz Stowarzyszenia Wychowanków AGH doc. Kazimierz Matl. Jako nauczyciel akademicki AGH na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska całe swoje życie zawodowe w Uczelni związał również ze Stowarzyszeniem Wychowanków AGH. Pełnił w nim wiele zaszczytnych funkcji łącznie ze stanowiskami:

  • Sekretarza – przez 4 kadencje (w latach 1961-1973),
  • Wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego przez 3 kadencje  (w latach 1977-1991),
  • Przewodniczącego Zarządu Głównego (w latach 1991-1995).
  • Honorowy Przewodniczący Stowarzyszenia.

Będąc nadzwyczaj aktywnym działaczem SW AGH docent Kazimierz Matl był również jego nadwornym kronikarzem. W trzech kolejnych tomach Kroniki zawarł w skondensowanej formie najważniejsze wydarzenia z całego okresu jego funkcjonowania

Wydawnictwa książkowe autorstwa Kazimierza Matla związane ze Stowarzyszeniem Wychowanków AGH

W dniu 28 maja delegacja Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków AGH w składzie: Prof. P. Czaja – prezes, dr Jerzy Kicki – wiceprezes i A. Miga – członek Rady Stowarzyszenia złożyła urodzinową wizytę naszemu Jubilatowi. Była to niepowtarzalna okazja do podsumowania bogatego okresu świetności Stowarzyszenia  z Jego wielkim udziałem oraz  okazja do złożenia najlepszych życzeń.

Jubileuszowe spotkanie (fot. Archiwum P. Czaja)
Kosz obfitości wraz z życzeniami (fot. Archiwum P. Czaja)

Drogiemu i zacnemu Jubilatowi całe Stowarzyszenie Wychowanków AGH:

  • po pierwsze:

 serdecznie dziękuję za dziesiątki lat wspaniałej pracy na Jego rzecz,

  • po drugie:

Życzy wspaniałego zdrowia na długie lata i możliwości czerpania satysfakcji z wykonanej pracy na rzecz AGH i wielu pokoleń wykształconych tu inżynierów oraz tysięcy szlachetnych absolwentów.

Sto lat – to za mało !

Drogi Kazimierzu bądź z nami jeszcze dłużej!.

Piotr Czaja

Prezes SW AGH