Doroczne spotkanie Wychowanków rocznika „Górnicy 72”

Kol. inż. Wojciech Borkowski od bardzo dawna – co roku – w pierwszy weekend września organizuje spotkanie swojego rocznika absolwentów górników i wiertników z roku 1972. W tym roku spotkanie to odbyło się w dniu 7 września i obejmowało:

• wspomnieniowy spacer po A-0 i pamiątkowe zdjęcie „pod Staszicem”,
  • uroczysty obiad w kultowej lokalizacji „Lunch Cafe” czyli dawny „Socjalny”.
Wychowankowie rocznika „Górnicy 72” w pawilonie A-0 – pod Staszicem. (fot. W. Borkowski)
Część biesiadna spotkania w „Lunch Cafe”. (fot. W. Borkowski)

W spotkaniu uczestniczyli także: były prorektor AGH prof. Bronisław Barchański oraz były dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii –  obecny prezes Stowarzyszenia Wychowanków AGH prof. Piotr Czaja.

W grupie tej można znaleźć wielu absolwentów krakowskiego Technikum Górnictwa Odkrywkowego z ul. Rzeźniczej, co stało się dodatkowym punktem zaczepienia do wspaniałych wspomnień i dyskusji. Pięknie grający na gitarze i akordeonie kol. Andrzej Borys szybko porwał zebranych do gromadnych śpiewów, a dobrze śpiewających w tym gronie nie brakowało, jak choćby dr Jakub Mazurek – członek szkolnego chóru z TGO.

Wygłoszono kilka toastów zamykających zabawne wspomnienia i ogólnie spędzono czas w bardzo miłej atmosferze. Kol. Borkowski zapowiedział kolejne spotkanie, ale już na jubileuszu Stowarzyszenia Wychowanków AGH we wrześniu 2025 roku.

Zatem do kolejnego spotkania na Jubileuszu!

Do zobaczenia za rok!

Prezes Stowarzyszenia Wychowanków AGH