Koło rocznikowe Górnicy 73 na dorocznym spotkaniu 2024

Zgodnie z już długoletnią tradycją członkowie koła rocznikowego SW AGH  „Górnicy 73” w dniu 11 września spotkali się na dorocznym zjeździe w uroczym zakątku jury krakowsko-częstochowskiej w lokalu „Chochołowy Dwór” w Jerzmanowicach pod Krakowem.  Mimo upływających lat liczba aktywnych członków tej społeczności jest imponująca. Do Jerzmanowic zgłosiły się 74 osoby związane bezpośrednio z tym rocznikiem oraz zaproszeni goście.

Pierwszy etap spotkania to recepcja na grillowisku i urocze powitania po rocznej przerwie.

Recepcja uczestników na hotelowym grillowisku. (fot. P. Czaja)
Wychowankowie rocznika „Górnicy 73” na spotkaniu w Jerzmanowicach (fot. K. Chobot)
Uczestnicy spotkania na uroczystym obiedzie. (fot. P. Czaja)

W biesiadnym spotkaniu wieczornym uczestniczył obecny dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami (były Wydział Górnictwa i Geoinżynierii) – prof. Arkadiusz Kustra. Na zaproszenie Wielkiego Kanclerza Koronnego i jednocześnie Rzecznika Koła „Górnicy 73” kol. Antoniego Bochenka w spotkaniu uczestniczyli także:

• Sekretarz Rady Stowarzyszenia Wychowanków AGH prof. Mirosław Karbowniczek z małżonką,
  • Członek Rady Stowarzyszenia i prezes firmy Novmar inż. Wiesław Nowak z małżonką, oraz
  • Prof. Janina Molenda – kierownik Katedry Energetyki Wodorowej na Wydziale Energetyki i Paliw. – jako gość honorowy.

Członkiem tego właśnie rocznika jest były Rektor AGH prof. Antoni Tajduś oraz obecny Prezes Stowarzyszenia Wychowanków AGH prof. Piotr Czaja.

Specjalni goście spotkania. (fot. P. Czaja)

Wieczorne spotkanie oprawił muzycznie zespół muzyczny wywodzący się z Zespołu Pięśni i Tańca AGH „Krakus” pod kierownictwem Jacka Szopy.

Śpiewy, tańce  i wspaniała zabawa trwały do późnych godzin nocnych. Zakończyło je gromadne odśpiewanie tzw. „Casablanki” z wspaniałym refrenem „To maja uczelnia…… To AGH !!!”

Tańce jak przed 51 laty na balu dyplomowym. (fot. P. Czaja)

Jak piękne były chwile powitania przed hotelem, tak smutnymi okazały się pożegnania przy porannym hotelowym śniadaniu, po którym uczestnicy rozjeżdżali się – każdy w swoją stronę.

Koleżanki i Koledzy –  do zobaczenia za rok!

Chcę was tu widzieć w komplecie!

Prof. Piotr Czaja

Prezes Stowarzyszenia Wychowanków AGH