Jubileusz 70-lecia coraz bliżej

W tym roku przypada 70. rocznica powołania do życia Stowarzyszenia Wychowanków Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Głównym celem założycieli SW AGH było utrzymanie stałej więzi z uczelnią, pielęgnowanie przyjaźni absolwentów, kultywowanie tradycji górniczych i hutniczych oraz rozwoju nowych technologii. Celom tym stowarzyszenie pozostaje wierne do dziś.

Adres strony jubileuszowej: www.swagh70.agh.edu.pl

Jego działalność znajduje uznanie i pomoc ze strony władz uczelni, a także życzliwość kierujących polskim przemysłem.

70-lecie Stowarzyszenia Wychowanków stwarza niezwykłą szansę do spotkania licznych roczników Absolwentów i naszych Wychowanków, do zadumania się nad przeszłością i twórczej refleksji nad przyszłością naszej uczelni, z konstatacją tego co uległo zmianie w stosunku do obrazu naszej Alma Mater, z którym opuszczaliśmy jej mury.

Zarząd Główny Stowarzyszenia Wychowanków Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Komitet Organizacyjny Jubileuszu 70-lecia SW AGH zwraca się z prośbą do Koleżanek i Kolegów o włączenie się w prace związane z organizacją tego ważnego dla nas wszystkich wydarzenia.

Prosimy o poinformowanie wszystkich członków w Kołach i zebranie wstępnych informacji odnośnie chęci uczestnictwa w obchodach jubileuszowych. Obchody zaplanowano na 18 i 19 września 2015 roku.

W programie przewidziano m.in.:

•  18 września 2015 roku (piątek)

od godz. 8.00 –  Rejestracja uczestników

godz. 9.00 – Msza Święta w kolegiacie św. Anny

godz. 11.00–15.00 – Uroczystości jubileuszowe wraz z Konferencją Naukową  (w trakcie – przerwa kawowa)

godz. 15.30 – Obiad

godz. 18.00 – Spotkanie koleżeńskie połączone z biesiadą

• 19 września 2015 roku (sobota)

godz. 8.30 – Wyjazd z AGH do Wieliczki

godz. 9.30 – Zwiedzanie Kopali Soli Wieliczka

godz. 12.00 – Konferencja Naukowa w Wieliczce (kontynuacja), wręczanie dyplomów i wyróżnień

godz. 14.00 – Obiad w Wieliczce