Tatrzański Rajd AGH: „Szlakami prof. Walerego Goetla”

Szanowni miłośnicy wędrówek po górach.

Drodzy wychowankowie prześwietnej AGH

Miło nam poinformować, że powoli próbujemy w SW AGH odbudować tradycję górskich rajdów turystycznych dla naszej społeczności. Jak państwo wiecie JM Rektor AGH prof. Jerzy Lis po pozytywnej opinii  Senatu AGH ogłosił rok 2022 rokiem „prof. Walerego Goetla”, bowiem w roku 2022 przypada 50 rocznica Jego śmierci. Po dwuletniej izolacji wywołanej pandemią – rok 2022 okazuje się jest nadal bardzo trudny ze względu na konflikt zbrojny w Ukrainie.

Prof. Walery Goetel znany był z wielkiej charyzmy i umiejętności rozwiązywania bardzo trudnych problemów, więc liczymy, że ten rok jemu poświęcony przyniesie pozytywne rozwiązania dla nas ale też dla Europy i Świata.

Prof. Walery Goetel był też – jak wszyscy wiemy – miłośnikiem i znawcą Tatr. Dlatego chcemy na początku czerwca zaprosić was w Tatry. Stowarzyszenie Wychowanków AGH- po uzgodnieniu z JM Rektorem prof. Jerzym Lisem –wspólnie z Fundacją dla AGH oraz Klubem „Hawiarska Koliba” organizuje w dniach 4-5 czerwca  2022 roku Tatrzański Rajd AGH„Szlakami prof. Walerego Goetla”. Miłośników Tatr i innych wędrówek górskich prosimy o zarezerwowanie tego terminu na to sympatyczne spotkanie członków rodziny AGH.

Rajd odbędzie się według następującego programu ramowego:

  1. Miejsce stacjonowania:

„Marymont” –  Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy SGGW w Warszawie, Kiry 1, 34-511 Kościelisko.

2. Plan rajdu:

a) Sobota 4.06.2022 – przed godz. 9.30 – Przybycie na miejsce w Kirach.

b) wyjście na  trasy turystyczne:

  • 10.00 I – szlak „zielony” z Kir na Halę Ornak -Schronisko im prof. W. Goetla (czas przejścia: do 2-óch godzin. Dystans: 5.9 km).
  • 8.00 II – szlak „zielony” z Kir do Wyżni Kira Miętusa – „czerwony” na Chudą Przełęcz – „zielony” Wyżnia Tomanowa Polana – Hala Ornak (czas przejścia: 5 godz. 45 min. Dystans: 11 km),

c) W schronisku na Hali Ornak krótkie wspomnienie sylwetki prof. W. Goetla z uwzględnieniem związków z Tatrami i schroniskiem Jego imienia. Zawieszenie pamiątkowej tabliczki w schronisku o obchodach roku Prof. W. Goetla w AGH.

d) Poczęstunek jednodaniowy i napoje.

e) Zejście tylko trasą I (1 godz. 40 min. Dystans: 5.9 km).

f) Wieczorna impreza rajdowo – integracyjna. Wspólne śpiewanie przy grillu itp.

3. Nocleg w ośrodku Marymont lub innych lokalizacjach w pobliżu.

4. Niedziela dla chętnych- możliwe zwiedzenie muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem i powrót do Krakowa (możliwy autokar).

5. Szczegóły dotyczące rajdu znajdą Państwo pod adresem: http://www.rajd.agh.edu.pl/

Zainteresowanych serdecznie zachęcamy do zgłaszania się przez formularz zgłoszeniowy, znajdujący się w zakładce „zapisy” najpóźniej do 22 maja br.

Główny patron wydarzeń Roku profesora Walerego Goetla