Odszedł od nas ceniony kolega dr inż. Jan Jarominek

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Kolegi dr. inż. Jana Jarominka. Zmarł 24 września 2022 roku, w wieku 81 lat.

Śp. Doktor Jan Jarominek, po ukończeniu studiów w 1964 roku, całe swoje zawodowe życie związał z Akademią Górniczo-Hutniczą, z Wydziałem Metali Nieżelaznych. Od tego roku był też aktywnym członkiem Stowarzyszenia Wychowanków AGH. W latach 2016-2021 był członkiem Zarządu Głównego i Akcji Zapomóg SW. Aktywnie uczestniczył też w życiu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego, w działalności wydziałowego Koła SITPH.

Jego pasją była numizmatyka. Od 1970 roku był członkiem Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Pełnił funkcję prezesa Oddziału w Krakowie, do 2003 roku był wiceprezesem Zarządu Głównego PTN.

Wyróżniony Złotym Krzyżem Zasługi, odznaczeniami Zasłużony Działacz Kultury i Zasłużony dla Numizmatyki oraz odznaczeniami stowarzyszeniowymi.

Żegnamy wspaniałego Kolegę, pracownika naukowego i niezwykle zasłużonego nauczyciela akademickiego. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia. Niech spoczywa w pokoju!

Koleżanki i Koledzy ze Stowarzyszenia Wychowanków AGH

Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie w dniu 3 października 2022 r. Nabożeństwo żałobne w Kaplicy Cmentarnej rozpocznie się o godz. 11:40.