Wiesław Ochman – absolwent AGH, honorowy członek Stowarzyszenia Wychowanków AGH świętował jubileusz 85-lecia urodzin.

W dniu 27 listopada na scenie krakowskiej filharmonii odbył się finałowy Koncert Galowy Operetkowo-Musicalowy wieńczący Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Operetkowo-Musicalowy pod honorowym patronatem Wiesława Ochmana. Koncert przygotowała wspaniała śpiewaczka operowa Ewa Warta-Śmietana pomysłodawca i wieloletni dyrektor konkursu. W koncercie wystąpiły gwiazdy światowej sławy jak: Katarzyna Mackiewicz, Edyta Piasecka oraz laureaci tegorocznej i poprzednich edycji konkursu oraz Krystian Ochman – wnuk mistrza Wiesława.

Laureaci festiwalu Operetkowo-musicalowego podczas prezentacji werdyktu Jury prezentowanego przez Wiesława Ochmana. ( fot. P. Czaja)

Koncert prowadzili: Ewa Warta-Śmietana i mistrz Wiesław Ochman, który w sposób dowcipny, pełen anegdot uzupełniał narrację koncertu. Mistrz Wiesław Ochman wystąpił także w kilku utworach w tym także  razem ze swoim wnukiem Krystianem – artystycznym odkryciem  ostatniego roku.

W bieżącym roku mistrz Wiesław Ochman – diament pośród najwspanialszych wychowanków naszej uczelni – obchodzi swoje 85. urodziny. Z tej okazji podczas koncertu delegacja AGH w składzie:

• prof. Jerzy Lis  – Rektor AGH  ,
  • prof. Jerzy Jedliński – Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (Wiesław Ochman jest absolwentem tego wydziału)  oraz
  • prof. Piotr Czaja – Prezes Stowarzyszenia Wychowanków AGH (Wisław Ochman jest Honorowym Członkiem Stowarzyszenia i jego najwspanialszym ambasadorem).

złożyła  Jubilatowi serdeczne życzenia.

Delegacja AGH składa Jubilatowi życzenia. (od lewej: przemawia prof. Jerzy Jedliński, Ewa-Warta-Śmietana, prof. Piotr Czaja, prof. Jerzy Lis, przedstawiciel Prezydenta Krakowa, mistrz Wiesław Ochman).

W swoim wystąpieniu rektor prof. Jerzy Lis – pracownik Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, były jego dziekan – zwrócił uwagę na kariery absolwentów AGH takich jak Wiesław Ochman, które rozpoczynają się w uczelni dzięki przyjaznej atmosferze i doskonałym warunkom jakie AGH oferowała przez cały okres swojego funkcjonowania i rozwoju dla zdolnych swoich studentów. Gościem specjalnym koncertu był  Krystian Ochman (wnuk mistrza Wiesława) zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland i laureat nagrody publiczności w konkursie premier w Opolu. W maju 2022 Krystian Ochman reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji, zwycięzca konkursu Premier 58. KFPP w Opolu z utworem „Prometeusz”, jeden z dwóch polskich artystów wziął udział w międzynarodowej akcji The Circle Sessions.

Występ Wiesława Ochmana i Krystiana (wnuka) w gali finałowej koncertu. (fot. P. Czaja)

Artystom towarzyszyła wspaniała orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Jerzego Sobeńki.

Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem dla mistrza Wiesława  tradycyjnego STO LAT i długo trwającą owacją na stojąco.

Mistrzu Wiesławie! serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych wspaniałych lat oraz artystycznych sukcesów pana następcy Krystianowi.

Prezes Stowarzyszenia Wychowanków AGH