27. SPOTKANIE STOWARZYSZENIA WYCHOWANKÓW AGH z koła terenowego im. Bogusława Roskosza w Katowicach

W dniu 3 listopada 2023 roku odbyło się kolejne już 27 spotkanie Wychowanków AGH z władzami uczelni, Stowarzyszenia i przemysłu wydobywczego. Miejscem spotkania była jak zwykle gościnna restauracja Anna Maria  zlokalizowana w katowickiej dzielnicy Kostuchna.

Organizatorem spotkania było koło nr 241 Stowarzyszenia Wychowanków AGH im. Bogusława Roskosza działające przy Kopalni Staszic-Wujek pod fenomenalnym kierownictwem inżyniera Piotra Ubowskiego. W spotkaniu uczestniczyło około 180 wychowanków i licznie przybyłych gości jak Wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba, były prezydent Katowic Piotr Uszok, prezes Wyższego Urzędu Górniczego dr Adam Mirek, oraz liczna kadra zarządzająca górnictwem tego regionu. Akademię Górniczo-Hutnicza reprezentowali: JM Rektor prof. Jerzy Lis, Członek Rady Uczelni były prorektor prof. Zbigniew Kąkol, dziekani: prof. Marek Cała (WILiGZ), prof. Marek Dudek (WZ), prof. Krzysztof Mendrok (WIMiR) oraz prezes Stowarzyszenia Wychowanków prof. Piotr Czaja wraz z członkami Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

Szczegółową relację zamieścimy wkrótce.

PC