Koło Czeczott na swoim 19. Spotkaniu świąteczno-noworocznym w Tychach

Już po raz dziewiętnasty członkowie Koła Grodzkiego „Czeczott” Stowarzyszenia Wychowanków AGH uczestniczyli w pięknym Świąteczno-Noworocznym spotkaniu, które prawie dwadzieścia lat temu zainicjował założyciel koła, honorowy członek Stowarzyszenia Wychowanków AGH mgr inż. Jerzy Strzempek. Pierwotnie spotkania odbywały się w Ustroniu w Hotelu Ziemowit, ale od trzech lat miejscem spotkania jest urocza restauracja Wenecja w Tychach. W uroczystości uczestniczyło 35 osób w tym przedstawiciele Zarządu Głównego SW AGH w osobach prezesa prof. Piotra Czai i wiceprezesa doktora Jerzego Kickiego oraz członka Komisji Rewizyjnej inż. Alfreda Buchelda.

Po krótkim spotkaniu formalnym, na którym Rzecznik Koła dr inż. Kazimierz Trzaska omówił aktualne sprawy koła, a prezes Stowarzyszenia prof. Piotr Czaja omówił w skrócie wydarzenia roku 2023,  zapraszając zebranych do uczestnictwa w najbliższych  uroczystościach w SW – rozpoczęło się klasyczne  spotkanie gwareckie, które przebiegało zgodnie z tradycją takich spotkań. Funkcję  prezesa spotkania pełnił gwarek Piotr Czaja,  a kontrapunktami byli gwarkowie Antoni Tyc i Henryk Przewoźnik. Oprawę muzyczną zapewnił niestrudzony, wybitny  i wielokrotnie sprawdzony w bojach gwarek Jerzy Piłatyk, który ze swoją Yamahą bawi zebranych od kilkunastu już lat.

Uczestnicy spotkania (fot. P. Czaja)
Prezydium spotkania (fot. P. Czaja)
Za organami Jerzy Piłatyk  oraz kontrapunkci Antoni Tyc i Henryk Przewoźnik w czasie narady. (fot. P. Czaja)

Pośród śpiewów tradycyjnych gwareckich piosenek i zabawnych konkursów była też sympatyczna uroczystość poświęcona „Złotej parze małżeńskiej” państwa Jadwigi i Zbigniewa Rozmusów. Był pierwszy weselny taniec „złotej pary”, oraz były klasyczne przyśpiewki weselne i wiele zabawnych życzeń.

Tradycyjnie też uczestnicy odśpiewali kilka najpiękniejszych polskich kolęd podkreślając świąteczno-noworoczny charakter spotkania. W trakcie ich śpiewania nasza Jagódka pięknie ubrana w regionalny śląski strój  zebrała dobrowolne datki na fundusz dla Akcji Zapomóg.  Uczestnicy spotkania byli bardzo hojni. Do skarbonki wrzucili w sumie 1630 zł.

Dziękujemy bardzo serdecznie!

Na zakończenie jak zwykle w tanecznym kręgu odśpiewano sakramentalne „czas do domu czas…….” i „do spotkania w przyszłym roku – gdy nadejdzie czas”.

„Przyjacielski krąg”  i  „mocny uścisk rąk”  oraz  „do spotkania w przyszłym roku”…. (fot. P. Czaja)

Organizatorom, sponsorom  i uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy,  życząc wszystkim
„WSPANIAŁEGO ROKU 2024”  i do następnego spotkania w kole „Czeczott” – zgodnie z tradycją tego wspaniałego koła wychowanków AGH!

Piotr Czaja
Prezes SW AGH
07.01.2024 r.