Najnowszy Vivat Akademia już w sieci

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z najnowszym wydaniem Vivat Akademia, w którym w skrócie przedstawiamy najważniejsze wydarzenia, jakie zaszły w Akademii Górniczo-Hutniczej podczas ostatnich kilku miesięcy. Jak zwykle przedstawiamy kilka wybitnych i ciekawych postaci, zajmujących znaczące miejsca w przemyśle. Zamieściliśmy także relacje z kilku wycieczek organizowanych przez członków SW AGH.

W poprzednim numerze pisaliśmy o  górniku mgr. inż. Bolesławie Polańczyku, jedynym w okresie II wojny światowej spośród wszystkich absolwentów AGH „Cichociemnym”. W obecnym numerze piszemy o „Cichociemnym”, ale studencie Wydziału Górniczego AG Bronisławie Grunie, ostatnim przewodniczącym (1939 rok) Stowarzyszenia Studentów Akademii Górniczej. Zamieszczamy także relację ze spotkania autorskiego poetki Pani Bronisławy Betlej, której tomik wierszy „W zgodzie z górniczą tradycją – AGH pełna historii”, wydało Stowarzyszenie Wychowanków AGH.
W niniejszym numerze zamieszczamy także wspomnienie o  profesorze Mieczysławie Lasoniu, twórcy unikalnego laboratorium do badań sorpcji par i  gazów na powierzchni ciał stałych. Znajdziecie również materiały z bieżącej działalności uczelni.
Vivat Akademia nr 11  pod adresem: